“Vatanını en çok seven, vatanına en çok hizmet edendir” diyen Mustafa Kemal Atatürk, vatanseverliğin tanımını bir tek cümleyle ne güzel açıklamıştır.
Vatanseverlik;
kürsülerde, meydanlarda ahkam kesip, vatan, millet, bayrak edebiyatı yapmak değil, milletini gönülden sevmek ve ona gerçek anlamda hizmet etmektir.
Yurdun dört bir yanına laf değil, hizmet götürmektir.
Fabrika kurmak, okul, hastane yaptırmak, iş vermek, aş vermek, toplumun sorunlarına eğilmektir.
Ülkede yoksul insan bırakmamaktır.
Hiçbir vatandaşın hakkının yenmesine müsaade etmemektir.
Milletin menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutmaktır. Devletin malını çalmamaktır, çalınmasına da müsaade etmemektir.
Vatanseverlik çalışmaktır gece gündüz, ter dökmektir tezgah başında.
Vatanseverlik her şeyi devletten beklememektir, yeri geldiğinde elini taşın altına koymaktır.
Gelecek nesillere güzel ve faydalı eserler bırakmaktır.
En önemlisi, insanı sevmektir.
Uzun söze gerek yok!
Vatanseverlik; bu ülkede bacaların tütmesini sağlayan, binlerce insana iş veren ve sosyal sorumluluğunun da daima bilincinde olan Fuat TOSYALI olmaktır!
Bu ülkenin; işsize iş sağlayan, yoksula aş veren, muhtaç olanlara yardım elini uzatan, kimsesizlerin kimsesi olan ve toplumun sosyal sorunlarına çare olmaya çalışan nice Fuat TOSYALI’lara ihtiyacı vardır.
Binlerce kişiye ihtihdam sağlayacak olan ‘Tosçelik Osmaniye Yapısal ve Yassı Çelik Tesisi’ni  kuran ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren ‘Tosyalı Ailesi’ne milletçe ne kadar teşekkür etsek azdır. Herkes konuşurken, onlar işlerini yaptılar. Krize rağmen, kararlılıkla ve dünyada kendilerinden bahsettiren bir hızla yatırım yapmaya devam ettiler. Türkiye’de bir ilk olmayı başardılar. Ne kadar övünseler azdır.
Geçtiğimiz cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılışı yapılan Tosçelik Osmaniye Yapısal ve Yassı Çelik Tesisi, ülkem adına bu büyük bir kazanımdır.
Bizlere böylesine önemli bir tesisi kazandıran Tosyalı Ailesi’ni gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.
Hepimiz için hayırlı olsun!

4 Yorumlar

  1. güzel düşünceleriniz var ancak yeterince anlattıgınızı malesef düşünmüyorum . Bize herhangi bir sart ve kosulda VATANSEVERLİK gösterilmedigi için bu duyguya ulasabilenlerden degiliz bu yuzden sorgulanacagımızı sanmam zira bahsi gecen VATANSEVERLİK sadece MUSTAFA KEMAL ATATÜRK zamanında vuku bulmuştur . Bize örnekler gösterilseydi keşke en azından bizde büyüklerimizden gördügümüzü yansıtırdık . . . Ama nerdeeee

  2. Çok güzel olmuş. Sevinç çakıcı sizde çok güzel ifade etmişsiniz bunu ödevime yazıcğım saygılarımla
    seda

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here