İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürü Ömer Çolak: “Uygulamalı eğitim, öğrenciyi geliştirir”

İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürü Ömer Çolak: “Uygulamalı eğitim, öğrenciyi geliştirir”
İskenderun Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Sivil Savunma Haftası nedeniyle kent genelinde bulunan bazı okullarda düzenlediği yangın tatbikatlarına Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda devam etti.
Öğrencilerin dikkatle izledikleri tatbikat okul bahçesinde gerçekleştirildi ve öğrencilere  okulda çıkabilecek yangın esnasında yapılacak işler anlatıldı. Tatbikat sırasında, okul bahçesinde yanan tahta parçalarını söndürme işlemi yapılarken, öğrencilere yangın tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Zabıta ekipleri ve 112 Acil Servis Ambulansı da yangın tatbikatına destek verdi. Gerçeği aratmayan sahnelerle öğrenciler bir yangın tatbikatının uygulamalı olarak nasıl gerçekleştiğini görmüş oldular.
İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürü Ömer Çolak, Sivil Savunma Haftası nedeniyle okullardan gelen tatbikat taleplerini değerlendirdiklerini ifade ederek, “Öğrenciler açısından bu tür tatbikatlar çok faydalı oluyor. Öğrenci kardeşlerimiz bu tatbikatlar sayesinde uygulamalı olarak hayatlarında başlarına gelebilecek bu tür olaylarda nasıl davranacaklarını öğreniyorlar” diye konuştu.
İskenderun İtfaiyesi’nin bölgenin en iyi itfaiyesi olduğunun altını çizen Çolak, “Ekiplerimiz bu tatbikatla şehrin en uzak noktasından en kısa sürede nasıl ulaşılır bunu uygulamalı olarak gösterdiler. Dört dakika gibi kısa bir zamanda olay yerine intikal eden araçlarımız gerek yangına müdahale gerekse kurtarma operasyonuyla başarı bir görüntü çizmişlerdir. Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in destekleri doğrultusunda itfaiyemiz her geçen gün gelişip büyümekte, yeni aldığımız itfaiye araç ve gereçlerle de teknik anlamda güçlenmekteyiz. Sanayi Sitesi’ne inşa edilecek itfaiye binasıyla itfaiyemiz halkımıza daha donanımlı ve merkezi bir noktadan hizmet verebilecektir” dedi.

İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürü Ömer Çolak:“Uygulamalı eğitim, öğrenciyi geliştirir”
İskenderun Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Sivil Savunma Haftası nedeniyle kent genelinde bulunan bazı okullarda düzenlediği yangın tatbikatlarına Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda devam etti.Öğrencilerin dikkatle izledikleri tatbikat okul bahçesinde gerçekleştirildi ve öğrencilere  okulda çıkabilecek yangın esnasında yapılacak işler anlatıldı. Tatbikat sırasında, okul bahçesinde yanan tahta parçalarını söndürme işlemi yapılarken, öğrencilere yangın tüpünün nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Zabıta ekipleri ve 112 Acil Servis Ambulansı da yangın tatbikatına destek verdi. Gerçeği aratmayan sahnelerle öğrenciler bir yangın tatbikatının uygulamalı olarak nasıl gerçekleştiğini görmüş oldular.İskenderun Belediyesi İtfaiye Müdürü Ömer Çolak, Sivil Savunma Haftası nedeniyle okullardan gelen tatbikat taleplerini değerlendirdiklerini ifade ederek, “Öğrenciler açısından bu tür tatbikatlar çok faydalı oluyor. Öğrenci kardeşlerimiz bu tatbikatlar sayesinde uygulamalı olarak hayatlarında başlarına gelebilecek bu tür olaylarda nasıl davranacaklarını öğreniyorlar” diye konuştu.İskenderun İtfaiyesi’nin bölgenin en iyi itfaiyesi olduğunun altını çizen Çolak, “Ekiplerimiz bu tatbikatla şehrin en uzak noktasından en kısa sürede nasıl ulaşılır bunu uygulamalı olarak gösterdiler. Dört dakika gibi kısa bir zamanda olay yerine intikal eden araçlarımız gerek yangına müdahale gerekse kurtarma operasyonuyla başarı bir görüntü çizmişlerdir. Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’in destekleri doğrultusunda itfaiyemiz her geçen gün gelişip büyümekte, yeni aldığımız itfaiye araç ve gereçlerle de teknik anlamda güçlenmekteyiz. ’ne inşa edilecek itfaiye binasıyla itfaiyemiz halkımıza daha donanımlı ve merkezi bir noktadan hizmet verebilecektir” dedi.

Önceki İçerikTEŞEKKÜRLER SAYIN KAYMAKAMIM!
Sonraki İçerikHASAN İNSAN..