Menfez çalışmalarında, evlerin bahçe duvarları önce yıkılacak ardından yeniden inşa edilip, sahiplerine teslim edilecek. İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek:
“Kimsenin zarar görmesini istemiyoruz”
İskenderun Belediyesi’nin Dr. Sadık Ahmet Caddesi boyunca devam eden menfez inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yusuf Civelek, cadde üzerinde bulunan evlerin istinat duvarlarını yenileme çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Çalışmaların bulunduğu nokta hassas, gördüğünüz gibi evlerin bahçe duvarlarını önce yıkıp ardından yeniden inşa ederek onları sahiplerine teslim edeceğiz. Kimsenin zarar görmesini istemiyoruz. Vatandaşlarımızda bize çok yardımcı oluyor, çayımızı suyumuzu bile elleriyle ikram ediyorlar. En kısa zamanda bitirmek için yoğun çaba gösteriyoruz” diye konuştu.
Sürdürülen çalışmalar, Belediye Kültür Sarayı civarında sürerken, Çevre mahallerden gelen yağmur sularının Feyezan Kanalı’na daha rahat akışını sağlamak amacıyla yapılan menfez düzenlemesi 3x 2,5 ebadında projesine uygun olarak yürütülüyor. İlçemize yağmur suyunu seri biçimde tahliye etme anlamında nefes aldıracak proje, denetimli ve sistemli bir şekilde sürdürülüyor.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here