Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Sanayi Sitesi esnafı ile kahvaltı yaptı:
“İskenderun’un deprem haritasını çıkaracağız”
İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, sanayi sitesi esnafı Osman Namal’ın organize ettiği sabah kahvaltısında, esnafla buluştu.
Sanayi Sitesi esnafının ikinci kez davetiyle gerçekleşen sohbet toplantısında, site sakinleri belediye başkanın ağzından hem belediye hizmetlerini dinlediler, hem de sanayide yaşadıkları bazı sorunları Başkan Civelek’e ilettiler.
Toplantı daveti için site sakinine ve daveti organize eden esnafa teşekkür eden Başkan Civelek, “Elazığ ilinde geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem bizlere deprem felaketini tekrar hatırattı. Deprem bilimcilerle hemen temasa geçtik. Biri MKÜ Üniversitesinden olmak üzere üç doçent önceki gün geldiler görüştük. Bu ekip Antakya’nın deprem haritasını çıkarmış. Buradaki çalışmalarını tam manasıyla tamamladıklarında ilçemiz içinde böyle bir çalışmayı talep edeceğiz, yıllar önce kaçırılan fırsatı bu kez değerlendirmek istiyoruz..
ORTAK AKILLA HAREKET EDİYORUZ
Yeni oluşturulan Trafik Komisyonu ile devam eden Başkan Civelek, “İskenderun’un trafik sorunlarını hafifletmek adına bir komisyon kurduk. Bu komisyon başkan yardımcımızdan, sivil toplum örgütlerinden iki temsilci, üniversite temsilcisi, trafik komiseri, Zabıta Müdürü, belediye meclis üyesi, Şoförler Odası Başkanı ve meclis üyelerimizden oluşuyor.  Kısaca bilimsel ve ortak akılla hareket ediyoruz” dedi.
Öte yandan Sanayi Sitesi esnafı, Akçay mıntıkası civarında arsa taleplerinin olduğunu, belediyenin bu konuda kendilerine yardımcı olmasını talep edip, sanayi sitesi içindeki bazı noktalara sinyalizasyon talep ettiler.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here