Bu çocukları örnek alın!

1
291
Üniversite yıllarında gölgesinde oturup sohbetler yapıp, dinlenecekleri fidanları diktiler..
Bu çocukları örnek alın!
İskenderun’un en kaliteli eğitim veren okullarından Dr. Gani Bahadırlı İlköğretim Okulu, sosyal faaliyetlerini sürdürüyor.
4-E sınıfı öğrencileri yıllar sonra okuyacakları üniversitenin bahçesine fidan dikimi yaparak geleceklerine yatırım yaptılar. Fidan dikme töreni sırasında okul idaresi, sınıf öğretmeni ve öğrencilerin gözlerinde gurur vardı.
Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kampüsü’ne 54 adet Defne fidanı diken 4- E sınıfı öğrencileri, Berna Biçer, Yusuf Biçer adlı öğrenciler öncülüğünde ağaç dikme kampanyasını gerçekleştirdiler.
Dr. Gani Bahadırlı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Selvinaz Ünsal ve sınıf öğretmeni Ümit Atahan’ın da hazır bulunduğu ağaç dikimi öncesinde Mühendislik Fakültesi’ni gezen öğrenciler, hayallerini süsleyen üniversite hakkında bilgiler aldılar. Sınıf Öğretmeni Ümit Atahan, öğrencileri fidan ederken oldukça gururluydu.
Fidan dikimine öncülük eden Berna Biçer, Yusuf Biçer, öğrenim görmek istedikleri üniversitenin bahçesine diktikleri fidanların yıllar sonra gölgesinde oturmak istediklerini söylediler. Ağaç dikimi ve yeşilin korunması konusunda sosyal bilincin yerleşmesini hedeflediklerini belirten Berna Biçer-Yusuf Biçer ve arkadaşları, “Birkaç yıldır faaliyette olan Mustafa Kemal Üniversitesi’nin büyümesi, gelişmesi ve örnek bir kampus şeklinde oluşturulmasına katkı sunmayı amaçlıyoruz. Üniversitede öğrenim görürken gölgesinde oturup kitap okuyabileceğimiz, arkadaşlarımızla hoşsohbetler yapabileceğimiz bir ortam oluşması için bugünden fidanlarımızı diktik” dediler.
Bu çocukları örnek alın!

1 YORUM

  1. Mursaloğlu Lisesinin anlaşılmayan niyeti;

    Bir veli olarak hayretler içindeyim, evlatlarımız şurda 15 gün sonra üniversite sınavına girecekler hala mursaoğlu lisesi son sınıf öğrencilerine paso her gün 2-3 taen yazılı yapıyor. Benim anladığım Mursaloğlu lisesi üniversiteye öğrenci yollamak istemiyor, Televizyonda türkiyenin her yerinde çeşit çeşit destek veren liseleri dinliyoruz, iskenderun lisesi yazılıları ileri bir tarihe alarak öğrencilerine destek vermiş bulunmaktadır, aynı hassasiyeti mursaloğlu lisesi niçin sergilememektedir. Halbuki 92 doğumlular tüm türkiyedeki eğitim değişikliklerine maruz kaldılar. OKS ve Öss sistemi değişime ugrayan sistmeler sürek li 92 devresine denk geldi bize ne zaman yardım edeceksiniz. Bu çocukalr kobay öğrenci değildir sizden bu yazıyı dikkate almanızı ve gereken ilgiyi göterip sitenizde yayınlamanızı rica ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × five =