İskenderun Esnafı Kepenk Kapattı

İskenderun Şehir merkezinde yol güzergahlarının değişmesinin ardından işlerinin düştüğünü söyleyen esnaflar kepenk kapattı.

Mete Aslan bulvarından gelen ve Ulu cami Kanatlı Caddesi istikametine dönülmesinin yasaklanmasına tepki gösteren esnaflar iş yerlerini kapattı. “Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı yanlış yol güzergâhından dolayı mağduriyetimizi dile getirmek için 11:00/12:00 saatleri arasında kapalıyız.” yazılarını astılar.

Cadde esnafı,” Değişen güzergâhlar sonucunda cadde üzerinde bulunan tüm esnaflar iş yerlerini kapatmayla karşı karşıya, çünkü kazancımız çok ciddi düştü. Büyükşehir Belediye Başkanımıza haber gönderdik ilgileneceklerini söylediler. Ancak bir şey değişmedi. Kepenk kapatan işyeri sahipleri olarak çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. İş yerimiz batmak üzere evimize ekmek götürmekte büyük sıkıntılar yaşıyoruz.” dediler.

Mete Aslan “Demokrat Parti”den Adaylığını Açıklıyor

Mete Aslan,10 şubat pazar günü saat 15:00 de Mete Aslan Bulvarı Migros bitişiğinde “Demokrat Parti” den “İskenderun Belediye Başkanlığı” na adaylığını açıklıyor.

İskenderun Belediye Meclisi Toplanıyor

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere 02.03.2018 Cuma günü Saat 14.00’da Belediye Meclis Salonunda toplanıyor.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil Başkanlığında toplanacak olan mecliste gündemde bulunan konular görüşülecek.

Gündem maddeleri ise şöyle:

1) Mülkiyeti Belediyemize ait olan Mete Aslan Bulvarında bulunan bir adet büronun 3 yıllığına tekrardan Türkiye Muharipler Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanlığına tahsis edilmesi ile ilgili yazılı önerge hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu.
2) Cırtıman Mahallesi tapulama harici alanın 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı olmayıp, kamu yararı gözetilerek bölge ihtiyacını karşılamak üzere Emsal:2.00, Yençok:15.50 yapılaşma koşullarında eğitim tesisleri alanı (anaokul, ilkokul, ortaokul, lise alanı), trafo alanı ve çevresinde 10 ve 7’şer metrelik imar yollarının planlanmasına ilişkin hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi.

 

İskenderun Belediye Meclisi Toplandı

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı.
Gündemde bulunan;
1-Mülkiyeti Belediyemize ait olan Konarlı mıntıkası 283 ada 36 nolu parsel üzerinde bulunan 2 adet mesken vasıflı taşınmazların satışı yapılacağından, satışı yönünde meclis kararı alınması ve alınan meclis kararının uygulanmak üzere Encümene gönderilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy çokluğu ile red edildi.
2-Mülkiyeti Belediyemize ait olan 5.353.05 m2 yüzölçümlü Aşkarbeyli mıntıkası 6683 nolu parseli Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfına öğrenci yurdu yapma maksadıyla 49 yıl süre ile bedelsiz irtifak hakkı tesis edilmesi yönünde meclis kararı alınması ve alınan meclis kararının uygulanmak üzere Encümene gönderilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu oy çokluğu ile kabul edildi.
3-Belediyemizde görev yapan memur personellerin terfi ve intibaklarının aksamadan yapılabilmesi, tıkanmış olan kadroların mükteseplerine uygun hale getirilmeleri için kadro tadillerinin yapılması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy birliği kabul edildi.
4-Valilik Makamı İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 24.01.2018 tarih ve E.3949 sayılı yazısına istinaden Muhtarlıklar Müdürlüğü adıyla yeni bir müdürlük kurulması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu,oy birliği ile kabul edildi.
5-1. Mıntıka 2113 nolu parsele yönelik çizilen 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu,oy çokluğu ile kabul edildi.
6-Mülkiyeti Belediyemize ait olan Mete Aslan Bulvarında bulunan bir adet büronun 3 yıllığına tekrardan Türkiye Muharipler Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanlığına tahsis edilmesi ile ilgili yazılı önerge hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu gelmediğinden bir sonraki meclise ertelendi.

Mete Aslan Bulvarı’ndaki Korkulukların Bakım Ve Onarımını Gerçekleşti

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, kent görünümü estetik hale getirirken bir yandan da vatandaşların güvenliği için de çalışmalar gerçekleştiriyor.
Kentin genel görüntüsünü ve estetiğini daha çekici kılmayı amaçlayan HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, İskenderun ilçesi Mete Aslan Bulvarı’ndaki korkulukların bakım ve onarımını gerçekleştirdi.
Korkulukların eksik kısımlarına ekleme yaparak arızalı kısımları da onaran ekipler, bulvarı hem estetik hem de güvenli hale getirdi.
HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, Hatay’ın daha temiz, yeşil, güzel ve güvenli hale getirilmesi için il genelinde çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.

’Battı-Çıktı’ Projesi İçin Güzergahlar Belirlendi

Toplu taşıma araçları şehre girmeyecek. PTT kavşağı ve Tayfur Sökmen Bulvarı üzerindeki garaja yolcuların yürümesi gerekiyor.

İŞTE O GÜZERGAHLAR

Şehir içi Adana istikameti: Şehit Pamir Caddesinden sola dönüş alarak Namık Kemal Caddesi, 101 sokaktan sağa Mete Aslan bulvarından sola dönüş alarak, Prof. Muammer Aksoy caddesi istikametinden Adana istikametine devam edecek.

Şehir içi çıkışı Antakya istikameti: Şehit Pamir Caddesinden saga dönüş alarak Namık Kemal caddesi, sola Mithatpaşa Caddesi, 152 sokak, Prof. Muammer Aksoy caddesi istikametinden Antakya istikametine devam edecek.

Antakya-Arsuz istikametinden şehre giriş: İbrahim Karaoğlan caddesi, Neşet kavşağından sola dönüş, Ziya Gökalp caddesi, Atatürk Bulvarı.

Modern Evler-Akbağlar, Denizciler: Prof. Muammer Aksoy caddesi, Mete Aslan Bulvarı, 112 sokak, Kamu ulaşım garajı. Çıkışları aynı istikamet.

Deniz Alayı dolmuş güzergahı: Dr. sadık Ahmet Caddesi, kanal boyuna saga dönüş alarak, Mete Aslan bulvarı, 115 sokak kamu ulaşım menebüs garajı.

Arsuz, Pac, Belen: İbrahim karaoğlan caddesinden postane önünden u dönüşü alarak, (dolmuş durağı bekleme noktası) tekrar İbrahim Karaoğlan cad. Primemall önündeki katlı kavşaktan u dönüşü alarak, Primemall yan tarafında bulunan toplanma bölgesi son durak.

Hatsu Su Göletlerini Önlemek İçin Seferber Oldu

İskenderun’da sabah saatlerinde başlayan yoğun yağış nedeniyle caddelerde oluşan su birikintilerini gidermek için çalışma başlattıklarını belirten Genel Müdürlük, İskenderun ilçesine bağlı Piri Reis, Cumhuriyet, Ziya Gökalp Mahalleleri ve Atatürk Caddesi, Fener Caddesi, Ulucami Caddesi, Pac Meydanı ile Mete Aslan Bulvarında bulunan ve tıkanma meydana gelen muayene bacalarına yapılan müdahale sonrasında yağmursularını tahliye ettiğini belirtti.

Trafik akışının sağlıklı bir şekilde ilerlemesi amacıyla açık su kanallarında yağmur sonrası biriken pisliklerin ve taşların temizlendiğini bildiren İdare, iletilen arıza bildirimlerine 4 kılavuz, 2 vidanjör ve 11 kişilik ekip ile müdahale ederek 1 saat içerisinde yağmur birikintisi kalmadığını belirtti.

HATSU, özellikle Piri Reis Mahallesi’nde TEDAŞ tarafından yapılan çalışmaların hatta verdiği zarar sonrasında tıkanıklıkların oluştuğunu ayrıca yağmur göletlerine sebebiyet verdiğine vurgu yaparak, tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması için HATSU ekiplerinin seferber olduklarını bildirdi.

SU GÖLETLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN HATSU SEFERBER OLDU (1) SU GÖLETLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN HATSU SEFERBER OLDU (3) SU GÖLETLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN HATSU SEFERBER OLDU (4) SU GÖLETLERİNİ ÖNLEMEK İÇİN HATSU SEFERBER OLDU (5)

İskenderun’da Denize Sıfır Satılık Evler

İskenderun Arsuz mevkii eski Gökmeydan beldesinde buluna Sitede satılık Dubleks Mesken.Sitenin Havuzu bulunmaktadır.

Çay Mahallesi Mete Aslan Bulvarında 2 yıllık Bina Bakımlı Dubleks satılık Mesken 5 + 1 konumunda’dır.

Beştemmuz İlkokulu arkasında Merkezi yerde Asma Katlı toplam 263 m² olan kullanıma hazır iş yeri satılıktır.

Arsuz ilçesi Karaağaç mahallesi Sultanköy Sitesinde Dubleks Bakımlı Mesken Denize Sıfır Konumundadır.

İrtibat:  Çatı Emlak Barboros mahallesi Ziya Gökalp caddesi 108/A İskenderun

0 544 336 88 10 – 0 326 617 11 31 

indir

”Tayfur Sökmen Bulvarı” İsmi Büyükşehir Kararıyla Değişti

MECLİSTE 6’SI EK OLMAK ÜZERE TOPLAM 58 MADDE GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI

ARMUTLU MAHALLESİ GİRİŞİNDEKİ MEYDANIN ADI “BARIŞ MEYDANI” OLARAK KABUL EDİLDİ

“TAYFUR SÖKMEN BULVARI” İSMİNİN “METE ASLAN BULVARI” OLARAK ADLANDIRILMASI KONUSU KABUL EDİLDİ

• Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 09.05.2016 tarihli toplantısında 108 nolu karar ile Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler ve Adlandırma Komisyonu’na havale edilen Antakya ve Defne İlçeleri sınırında bulunan Armutlu Mahallesi girişindeki meydanın “ Barış Meydanı” olarak adlandırılması konusu oy birliği ile kabul edildi.

• Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 09.05.2016 tarihli toplantısında 107 nolu karar ile Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler ve Adlandırma Komisyonu’na havale edilen İskenderun İlçeleri Çay Mahallesi sınırında bulunan “ Tayfur SÖKMEN Bulvarı” isminin “Mete ASLAN Bulvarı” olarak adlandırılması konusu kabul edildi.

• Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 09.05.2016 tarihli toplantısında 119 No’lu karar ile imar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Erzin İlçesi Yeşilkent Mahallesi 9503 No’lu Parsele ait 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Teklifi İmar Planı değişikliği ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi.

HBB MECLİSİ 14 TEMMUZ’DA OLAĞAN GÜNDEMLE TOPLANACAK
Meclis toplantısının sonunda, HBB Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 14 Temmuz 2016 Salı günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

image_4 image_6

Büyükşehir Meclisinde Mete ASLAN Bulvarı İsmi Karara Bağlanıyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Başkanlığında gerçekleştirilecek meclis toplantısında, 52 madde görüşülerek karara bağlanmaya çalışılacak. HBB Meclisi’nde,

• Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 09.05.2016 tarihli toplantısında 108 nolu karar ile Sosyal Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Adlandırma Komisyonu’na havale edilen Antakya ve Defne ilçeleri sınırında bulunan Armutlu Mahallesi girişindeki meydanın “ Barış Meydanı” olarak adlandırılması konusunda görüşülmesi,

• Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 09.05.2016 tarihli toplantısında 107 nolu karar ile Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler ve Adlandırma Komisyonu’na havale edilen İskenderun İlçeleri Çay Mahallesi sınırında bulunan “Tayfur SÖKMEN Bulvarı” isminin “Mete ASLAN Bulvarı” olarak adlandırılması gibi öne çıkan maddelerin karara bağlanması bekleniyor.

DSC_2039