İskenderun Şükrü Kanadlı İlkokulu Yıldızlar Anasınıfının öğrencileri Farkındalık Yarattı

İskenderun Şükrü Kanadlı İlkokulu Yıldızlar Anasınıfının öğrencileri, öğretmenleri Sevinç Mucuk eşliğinde sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini sürdürüyor.
Öğretmenleri Sevinç Mucuk öncülüğünde İskenderun Gençlik Merkezine giden minik öğrenciler oyun parkurunda birbirleriyle yarışarak büyük heyecan yaşadılar.
İskenderun Gençlik Merkezindeki eğitmenlerin oyun parkurunu tanıtmalarının ardından öğrenciler sergiledikleri performansları ile dikkat çektiler. Gerçekleşen etkinlikte veliler de çocuklarını yalnız bırakmayarak eşlik ettiler.
Şükrü Kanadlı İlkokulu Yıldızlar Anasınıfı öğretmeni Sevinç Mucuk etkinlik sonrası yaptığı açıklamada; ’’ Öğrencilerin sosyal yaşamlarına renk katacak, sosyal ve akademik hayatta başarılı olmalarını teşvik edecek sosyal etkinlik faaliyetlerimizi uygulamaya devam edeceğiz. Minik öğrencilerimizin sosyal yaşamlarına renk katmak aynı zamanda gelişim çağında olan çocukları televizyon, tablet, telefon gibi teknolojik ürünlerin başında uzun süreler zaman geçirmelerine neden olan zararlı alışkanlıklarından korumak, hareketli yaşama teşvik etmek, anne babaların aile içi iletişimi azaltan bu unsurlardan bir nebze olsun uzaklaşmalarını sağlamak, anne-baba-çocuk arasındaki iletişimi arttırmak, öğrencilerin büyük kas gelişimine, dikkatini toplama, rakibini takip etme gibi kişisel gelişim alanlarına da birçok katkı sunması amacıyla düzenlediğimiz ‘İçindeki Çocuğu Çocuğunla Tanıştır’ sosyal etkinlik faaliyetimize annelerde katıldı. Farklı alanlarda öğrencilerimizle birlikte birçok sosyal etkinlikler düzenleyerek çocuklarımızın gelişimine katkı sunuyoruz, onları mutlu ediyoruz. Hem eğlendiriyoruz hem de eğitiyoruz. Gençlik Merkezindeki eğitmenler, öğrencilerimizin keyifli zamanlar geçirebilmeleri adına ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Öğrencilerimiz, uzun süre unutamayacakları bir gün geçirdiler. Bu süreçte bizi misafir eden İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin Bey’e ve eğitmen arkadaşlara çok teşekkür ederim.’’ Şeklinde konuştu.

Pamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Pamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında mezuniyet töreninde öğrencilerin gösterileri nefes kesti.
İskenderun’da Okul öncesi eğitimde adeta marka haline gelen ve verdiği eğitimle öğrencileri ilkokula hazırlayan Pamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının mezuniyet töreninde duygu, hüzün ve gurur bir arada yaşandı. İskenderun’da kendini adeta eğitime adayan ve 11 yıldır çocuğu gibi baktığı kurumuna sahip çıkarak, hem eğitim, öğretim hem de istihdam sağlayan şehrimizin başarılı iş kadınlarından Selma Türkoğlu ve ekibinin hazırladığı mezuniyet gecesi muhteşemdi.
İSTE Yazıcı Konservatuarında gerçekleştirilen Mezuniyet törenine veliler ve davetliler yoğun ilgi gösterdiler. Kurumun Bale, Basketbol, Spor ve çeşitli branşlardaki gösterilerle hünerlerini sergileyen minik öğrenciler , söyledikleri İngilizce şarkı ve söyleşilerle de büyük alkış topladılar. Mezuniyet gecesinde duygu dolu bir konuşma yapan Pamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumu müdürü Selma Türkoğlu; “Bu kurumun başında öğrencilerimize her şeyin en iyisini en kalitesini vermek için genç ve dinamik eğitim kadromuzla gece gündüz demeden çalıştık. Bizlerin bu günlere gelmesinde sizlerin de önemli destekleri var. Mezun olan ve ilköğretime başlayacak olan öğrencilerimize yeni eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Gecede ayrıca Pamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumları müdürü Selma Türkoğlu İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin’e plaket takdim etti ve Mezuniyet gecesinin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür belgesi verildi.
Mezuniyet töreninin finalinde ise, belgelerini alan minik öğrenciler hep birlikte keplerini havaya fırlatmaları ve bu coşkuyu aileleri ile birlikte paylaşmaları objektiflere yansıdı. Veliler, öğretmenler ve öğrenciler son olarak toplu halde hatıra fotoğrafı da çekinmeyi ihmal etmediler.

Pamuk Akademi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Resim Sergisi açtı

İskenderun Pamuk Akademi Eğitim kurumları öğrenci ve öğretmenleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Park Forbes AVM Merkezinde Resim sergisi açtılar.
Yoğun katılımla gerçekleştirilen resim sergisinin açılmasında Pamuk Okul Öncesi Eğitim kurumu müdürü Selma Türkoğlu, Resim öğretmeni Aylin Abacı başta olmak üzere tüm öğretmen, veli ve öğrenciler fırçalarını konuşturarak eşsiz sanat eserleri ortaya çıkardılar. Serginin açılış kurdelesini ise İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil İskenderun Gençlik Merkezi müdürü Ahmet Keskin ve eşleri birlikte kestiler. Protokolün ve İskenderun halkının yoğun ilgi gösterdiği resim sergisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günün anlatan resimlerin yanı sıra, doğa resimleri, ve çeşitli manzara resimleri sergilendi.

Sergide 8 Mart Dünya kadınlar Gününü anlatan en anlamlı fotoğrafları Park Forbes AVM Merkezinin girişinde sergileyen Pamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumlarına ise vatandaşlarda duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler. Açılışta konuşan İskenderun Pamuk Akademi Eğitim kurumları müdürü Selma Türkoğlu, “8 Mart Dünya Kadınlar Gününde böylesi bir resim sergisi açmanın onurunu yaşıyoruz. Kadınlarımıza gösterilen ilginin her geçen gün artması ve kadınlarımıza yönelik şiddetin azalması temennisiyle tüm bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum ve açılışımı onurlarından misafirlerimize de katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Bu sergimizin açılmasında özveri ile gayret gösteren ve eşsiz sanat eserleri otaya çıkartan başta Resim Öğretmenimiz Aylin Abacı olmak üzere tüm eğitim kadromuza, öğrencilerimize ve velilerimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Üç Kuşak Üç Resim, Nine, Anne ve kızının resimleri birlikte sergilendi.
Sergide ayrıca Ak Parti İskenderun İlçe Başkan yardımcısı,Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz, KADEM Ekonomi ve İş Dünyası Komisyon Başkanı Pakize Ulutaş, Üç nesil üç resim çalışması ile sergide ilgi odağı oldu, Nine, Anne ve torunun yapmış oldukları resimler de sergide büyük beğeni topladı. Ak Parti İskenderun İlçe Başkan yardımcısı, KADEM Ekonomi ve İş Dünyası Komisyon Başkanı Pakize Ulutaş sergide yaptığı açıklamasında; “Bu sergide Üç Kuşak üç resim çalışması gerçekleştirdik. Bizler ailecek resim yapıyoruz. Bu resim tutkusu Annem Asiye Ulutaş’a ondan bana ve benden de kızım Elif Cemre Ulutaş Kurtul’a geçti. Bu günde resimlerimizde üç kuşak üç resim vurgusu yapmak istedik. Sergimize katılan ve destek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. Serginin üç gün açık kalacağı bildirildi.

İskenderun Pamuk Akademi Spor Kulübünün Kareteci Sporcuları Madalyaları Topladı

İskenderun Pamuk Akademi Spor Kulübü bünyesinde başarıdan başarıya koşan Karate takımının sporcuları Adana’da düzenlenen turnuvalarda madalyaları topladı.
Adana 5 Ocak İller arası karate şampiyonası turnuvalarına çevre il ve ilçelerden bine yakın sporcu katıldı.
İskenderun Pamuk Akademi Spor Kulübü bünyesinde Karate takımını özveri ile çalıştıran ve derece elde edilmesinde büyük payı olan karate hocası Bünyamin Görz ve 18 sporcu müsabakalarda kıyasıya mücadele ettiler. Turnuvalarda İskenderun Pamuk Akademi Spor Kulübü Karate takımından dört 1.cilik, iki 2.cilik, iki de 3.cülük elde etme başarısı gösterdiler. Bunun yanında Yıldız Bayan takımı da 2. Olarak, İskenderun’u Adana’da başarı ile temsil ettiler.
İskenderun Pamuk Akademi Spor Kulübü Karate takımının sporcuları ve hocaları İskenderun Belediyesi DOWN Kafe de bir araya geldiler. Küp Başkanı Selma Türkoğlu ve İskenderun Gençlik Merkezi müdürü Ahmet Keskin, başarılı sporcuları tebrik ettiler. İskenderun’da eğitim ve öğretimin yanı sıra spora ve sosyal faaliyetlere de son derece önem verdiklerini belirten, Pamuk Akademi Spor Kulübü Başkanı Selma Türkoğlu; “Geleceğin milli sporcularının yetişmesi için çaba sarf ediyoruz. Sizlerin başarısı için biz de elimizden gelen tüm imkanları seferber ediyoruz. Bu başarıların kazanılmasında İskenderun Gençlik Merkezi Başta olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesine, İskenderun Belediyesine de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. El birliği ile bu takıma sahip çıkmamız lazım” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. Yapılan konuşmaların ardın yaş pasta kesildi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil tarafından da başarılı sporculara çeşitli hediyelere verildi.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü

TARİHE SIĞMAYAN DESTANIN ADI: SARIKAMIŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İskenderun Gençlik Merkezi, Belen Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Belen Belediyemizin organize ettiği “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” bu yıl GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE” sloganıyla beşincisi düzenlendi.

Allahu Ekber Dağlarında soğuktan donarak şehit olan 90 bin vatan kahramanının aziz hatıralarının yad edildiği yürüyüş, bu gün saat 11.00’de Belen Atik yol ayrımından başlayıp Radar mevkiine doğru 1 km boyunca devam etti.

Yürüyüşe; Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Vali Yardımcısı Ahmet Tetikoğlu, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belen İlçe Emniyet Amiri Baş Komiser Mehmet Karcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü yetkilileri, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, Ak Parti Belen İlçe Başkanı Abdullah Önder, İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, sivil toplum kuruluşları ve geniş bir halk katılımıyla yapıldı. Yol buyunca Sarıkamış Türküsü başta olmak üzere kahramanlık destanını anlatan türküler eşliğinde yürüyen Kortejin yürüyüşü tören alanında, günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşmalar, okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar taçlandırdı. Belediye Başkanı Adnan Vurucu ve akabinde Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ın konuşmasının ardından İskenderun Gençlik Merkezi Üyeleri tarafından şiirler ve Sarıkamış türküleri okundu. Törende ki katılımcılara çorba, tatlı ve çay ikram edilen törenin bitiminde ise günün anlam ve önemine istinaden çam fidanları, protokol tarafından toprağa ekildi.

Belediye Başkanı Adnan Vurucu, günün önemine istinaden yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi.
Bundan 103 yıl önce Başkumandan vekili Enver Paşanın, Kars’ı Ruslardan geri almak için kişisel ihtirasları uğruna, Yemen çöllerinden getirilen ve üzerlerinde yazlık kıyafetleri ve emre itaat duygularıyla ölümü hiçe sayan, kahraman Mehmetçiklerimiz, düşmana değil kara kışa yenik düştükleri yerdir Sarıkamış.
Sarıkamış; Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan asil milletimizin, cenk etmeden – 45 derece dondurucu soğukta, düşmana karşı durmanın ve geri dönmeyi düşünmeyenlerin öteki adıdır.
Bu vatan için toprağa düşen şehidimizin kanının her damlası paha biçilemez bir değer taşıyor. Mehmedimiz, Çanakkale’de, Yemen’de, Galiçya’da, Kutül Amare’de ve vatan toprağını kutsal saydığımız her cephede, sırtını düşman kurşununa hiçbir zaman dönmemiş ve al kanıyla kahramanlık destanları yazmıştır. Şehitlerimizin al kanlarıyla yazdığı kahramanlık destanı Sarıkamış’ta Ak destana dönüşmüştür.
Kurmay subay Şerif bey Sarıkamış kitabında şöyle anlatıyor, “Yol kenarında karların içinde çömelmiş bir asker, bir yığın karı kollarıyla kucaklamış, titreyerek feryat ederek dişleri ile kemiriyordu.
Rus Kafkas ordusu kurmay vekili ise Sarıkamışta gördüklerini şöyle anlatır.
“İlk sırada diz çökmüş 9 kahraman mavzerleriyle nişan almışlar. Tetiğe asılmak üzereler ama asılamamışlar…
2. sırada cephane taşıyanlar var, sandıkları bir avuçlamışlar ki kainattan hırslarını almak istiyor gibiler öylesine kaskatı kesilmişler…
Ve sağ başta Binbaşı Nihat dimdik ayakta, saçları beyaza boyanmış, gözleri karşıda, Allahu Ekber dağlarındaki son Türk Müfrezesini teslim alamadım. Bizden çok evvel Allahlarına teslim olmuşlardı”dedi.

 

Down Sendromlu Çocuklar Sokak Hayvanlarının besleme ünitelerine mama bıraktı

İskenderun Belediyesi, İskenderun Gençlik Merkezi ve Engelsiz İskenderun Derneği tarafından düzenlenen ortak bir proje ile hayvanları koruma adına çevreye yem bırakıldı.
Down Sendromlu çocuklarında katıldığı programda İskenderun Sahil bandında bulunan ağaçlara kuşlar için, kaldırımlarda hayvanlar için yerleştirilen su kaplarına ve İskenderun Belediyesi tarafından sahil bölgesine yerleştirilen sokak hayvanlarını besleme ünitelerine mama bırakıldı.

Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Feray Dingil, düzenlenen proje ile ilgili bilgiler vererek,” Bu tür düzenlediğimiz sosyal faaliyet ile çocuklarımıza hayvan sevgisi bilincini aşılamaya çalışıyoruz. Down Sendromlu çocuklara verilen eğitimlerin yanında farkındalık oluşturmak içinde sahipsiz hayvanların aç kalmamasını sağlamak amacıyla buna benzer faaliyetlerde bulunuyoruz. Alınan mama ve yemleri sahil bölgesinde ve kentin belirli noktalarına birlikte bırakıyoruz ”dedi.

İskenderun Gençlik merkezi müdürü Ahmet Keskin ise yaptığı açıklamada etkinliğin her yıl düzenlendiğini belirterek,” Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız. Hayvanların doğanın dengesinin korunmasında, besin zincirinin oluşumunda olmazsa olmaz rolleri bulunmaktadır. Bu tür sosyal sorumluk projeleri çok büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Ticaret Meslek Lisesi Mezunları deneyimlerini öğrencilerle paylaştı

İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği ve Gençlik Merkezinin organizasyonu ile düzenlenen sempozyumda, Ticaret Lisesinden mezunu alan ve iş hayatına atılan konuşmacılar tecrübelerini öğrenciler ile paylaştılar. İskenderun Gençlik merkezinde düzenlenen sempozyuma konuşmacı olarak İskenderun Ticaret Meslek Lisesinden mezun Mali Müşavir Hayat Felah Köybaşı, MAB. Makine sahibi Mehmet Ali Bulut, Gazeteci Mürsel Seher ve Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hüseyin Bağrıyanık katıldı.

Program öncesi konuşma yapan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin,”Gençlik merkezimizde öğrencilerimiz için önemli projelerimi bulunuyor. Burası sizin. Sizlerin gayretleri ile burada daha nice başarılı çalışmalarda birlikte olacağız” dedi.Meslekte 20 yılını dolduran Ticaret Meslek Lisesi Mezunlarından Gazeteci Mürsel Seher; basının bir kamu görev olduğunu ve yaptıkları işin inceliklerini sine vizyon destekli olarak anlattı. İskenderun’da yerel ve ulusal basın kurumuşlarında çalışan ve önemli başarılara imza atan Gazeteci Seher, öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “Basın ve halkla İlişkiler konusunda meslek sahibi olmak isteyen öğrencilere mutlaka üniversite ve en az iki yabancı dil öğrenme tavsiyelerini tavsiye ediyorum. Tabi bu işte istek ve heyecan mutlaka olmalı” dedi.

Mali Müşavir olan Hayat Felah Köybaşı, ise muhasebeciliğin incelikleri hakkında konuşma yaparken, Mab. Makine sahibi aynı zamanda İTSO Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ali Bulut’da öğrencilere, hedeflerinin daima büyük olması için çalışma yapmaları tavsiyelerde bulundu. Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hüseyin Bağrıyanık ise, “Ticaret Meslek Lisesi Mezunu olmak ayrıcalıktır. Mezun olduğunuz zaman sadece meslek mensubunu değil, daha değişik okullarda okuyabilir, meslek sahibi olabilirsiniz. Yeter ki azim ve gayretle çalışın Ama mutlaka bir üniversite okuyun” dedi. Tören sonunda ise İskenderun Rotary Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Kert ve Gençlik Merkezi müdürü Ahmet Keskin, konuşmacılara çiçek ve kitap takdiminde bundular. Programın sonunda ise sahneye çıkan İskenderun Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Fuat kaya, “Dernek olarak okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizi bir çatı altında toplamayı ve arkadaşlıklarımızın devam etmesi için çalışmalar yapmaktayız. Bu gün burada okulumuzdan mezun olan arkadaşlarımız tecrübelerini bizimle paylaştılar. Hepsine teşekkür ediyorum ve bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen Gençlik merkezimize, okulumuz yöneticilerine ve dernek yönetim kurulu üyelerime te ayrıca teşekkür etmek isterim” diye konuştu.

gençlik merkezi sempozyumu (1) gençlik merkezi sempozyumu (2) gençlik merkezi sempozyumu (3) gençlik merkezi sempozyumu (6)

Kıraathaneler Özüne Dönüyor Projesi

İskenderun Gençlik Merkezi gençlik liderleri Kıraathaneler Özüne Dönüyor projesini Türkiye Gençlik Konseyi Hatay İl Başkanlığı üyeleri ile birlikte kıraathanede kitap okuyarak gerçekleştirdiler. Projeye Gençlik Merkezi Memurlarından Ertuğrul Mantar ve Türkiye Gençlik Konseyi Hatay İl Başkanı Kasım Bağdu da gençlerle beraber kitap okudular. Gençlik merkezi Memuru Ertuğrul Mantar: Gençlik Merkezi gençler için her zaman sosyal sorumluluk projelerin olduğu ve gençlerin bunlardan istifade etmesi gerektiğini dile getirdi.

Ardından TGK Hatay İl Başkanı Kasım Bağdu: Biz Türkiye Gençlik Konseyi Hatay olarak her zaman okuyan araştıran gençlerin olmasından yanayız. Çok okuyan mi bilir yoksa çok gezen mi değil hem okuyup hemde gezen bilir düşüncesindeyiz. O yüzden biz burada hep birlikte kıraathaneler gerçek anlamda gençlerin eğlenirken okuyup araştırabilecekleri yer olmalı düşüncesindeyiz. Bu konuda biz gençlere her zaman kapılarını açan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin beye ve Ertuğrul Mantar’a çok teşekkür ediyoruz dedi.

kırahathane (1) kırahathane (2) kırahathane (3) kırahathane (4)

Başkan Seyfi Dingil, Mescid Açılışı gerçekleştirdi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şehrimizde bulunan ilçe Gençlik Merkez binasında Belediye Meclis üyesi Reşat Bayazıt’ın annesi Zahide Bayazıt adına yaptırılan mescidin açılışına katıldı.

Yaptırılan mescidin açılışına, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti İlçe Başkanı Vedat Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik Merkezi İlçe Müdürü Ahmet Keskin, İskenderun Müftülüğü görevlileri, İnsani Yardım Derneği yönetim kurulu ve vatandaşlar katıldı.

Ak Parti İskenderun Belediye Meclis Üyesi Reşat Bayazıt tarafından kazandırılan mescit açılışında konuşan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Bu güzel hizmeti yapan değerli kardeşim Reşat Bayazıt’a çok teşekkür ediyorum. Bu mescide Allah için namaz kılan müminlerin sevaplarının tamamı, onlarınki eksilmeden Reşat kardeşimizin annesinin amel defterine yazılmayı nasip etsin. İnsanların sadece Allah’a kul olabilmesi, Allah huzurunda secde edebilmesi, eğilebilmesi ve bunlara vesile olunması güzel şeyler. Hayırlı mübarek olsun” dedi.

Eğitime verdiği önem ve desteği her fırsatta dile getiren Belediye Başkanı Seyfi Dingil yaptığı konuşmasında: “şunu ifade edeyim ki, bu güzel hizmetlerin yapılmasında vesile olanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Milli ve manevi değerlerin hakim olduğu bir kente yaşam sürmenin hazzı da bir başka olur. Gençlerimizin burada hem dini görevlerini yerine getirecek olmaları hem de eğitimlerini almış olmaları kayda değer bir husustur”ifadelerine yer verdi. İskenderun Belediyesinin genç meclis üyelerinden olan Reşat Bayazıt ise yaptığı konuşmasında annesi hayrına mescid yapımına hiç düşünmeden karar verdiğini ifade ederek, yürekten inanıyorum ki burada eğitim alacak olan kardeşlerimiz maneviyat zincirimizin güçlenmesine vesile olacaklar dedi.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, emeği geçenlere teşekkür ederek şunları ifade etti;”burayı sadece mescid olarak değerlendirmemek lazım. Osmanlı Türkçesi, kuran-ı kerim başta olmak üzere ilmi dersler verilecek. Bu açıdan değerlendirildiğinde anlam kazanan bir hizmet oldu”dedi. Yapılan konuşmaların ardından yapılan dua ile Zahide Bayazıt mescidin açılışı yapıldı.

mescid (1) mescid (2) mescid (3) mescid (4)