Başkan Culha, Arsuz’da Dolu Yağışından Etkilenen Arazilerde İncelemelerde Bulundu

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile birlikte etkili olan dolu yağışında zarar gören tarım ürünlerini yerinde inceldi. Kısa bir sürede tüm tarım arazilerini âdete beyaza bürüyen dolu yağışında özellikle ekili alanlar zarar gördü. Arazilerde ve bahçelerde hasar tespitinin devam ettiğini belirten Başkan Culha, bölge halkının etkili olan dolu yağışının sebze ve tarım arazilerine zarar verdiğini, çiftçilerin mağdur olduklarını söyledi. Ekini zarar gören çiftçiler için girişimlerde bulunacaklarını belirten Nazım Culha, her zaman çiftçinin yanında olduklarını ifade etti.

1 YORUM

 1. Sayın Culha bey,
  Yerinde inceleme yapmışsınız, ekini zarar görenler için girişimde bulunacağınıze ve her zaman çiftçinin yanında olacağınızı açıklamışsınız! Çok iyi ve çok güzel lakin bu açıklamaların laftan başka somut olarak ne anlama geldiğini açıklar mısınız?
  Zarar görenler için nasıl ve ne zaman bir girişimde bulunacaksınız?
  Nasıl ve ne zaman sorularına verilecek cevap çok önemli, çünkü politikacıların verdiği vaatler bazen unutuluyor ve raflarda tozlanıyor!
  Umarım bu tür unutkanlıklar sizin için geçerli değildir!
  Zor şartlarda çalışıp biz şehirlilere gıda yetiştiren çifçilerimize yerel ve ulusal maddi, bilimsel ve gelişmiş teknoloji destek şart! Yerel üreticilerimiz olan çifçileri destekleyerek yurtdişi bağımlılığımızı asgariye indirmeliyiz!
  Çiftçilerimize destek ve başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here