Arsuz ve İskenderun’da yapılması planlanan Marina Projesinin ikinci değerlendirme toplantısı gerçekleşti

Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında Arsuz ve İskenderun ilçelerimizde yapılması planlanan Marina Projesi için ikinci değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İskenderun Deniz Ticaret Odasında gerçekleşen toplantıya Vali Doğan’ın yanı sıra İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, İskenderun Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda Hatay’da marina yapılması ve İskenderun ve Arsuz ilçelerimizde modern balıkçı barınakları yapılması için uygun kıyıların tespit edilmesi ve Hatay’da yat turizminin geleceği ile ilgili yol haritasının belirlenmesi ile ilgili hususlar ele alındı.

2 Yorumlar

  1. Cahit bey’e katılıyorum..10 numara bir SES olmuş bize.Keşke dikkate alsalar.Ayrıca Şu yolları bi düzeltin artık be. Bıktık çukurdan kaçmaktan , çukura girmekten. Ben anlayamıyorum neye göre yol yapıyorsunuz. Yolların Genelinde ‘Haddiden fazla çukur var’.

  2. İskenderun ve Arsuz’un uzun bir sahili var! Bunun sunabileceği imkanların çoğu şu ana kadar çok az değerlendirildi ve hayata geçirildi. Çevremiz denizle dolu lakin ne yazık ki suyu pek sevmiyoruz galiba. Oysaki İskenderun ve Arsuz denizi değerlendirme konusunda büyük bir potensiyele sahip. Bunlardan birisi bu haberde belirtilen Marina Projesinin uygulanması ve buna ek olarak deniz otobüsü seferleri sayesinde komşu şehirlerle ulaşım imkanı sağlanması, deniz ve doğa sporlarının geliştirilmesi (yelken, dalış, kano, sörf, su kayağı, dağ gezileri, rekreatif balıkçılık, bisiklet sürmek v.s.).
    Bu tür proje ve girişimlerle İskenderun ve Arsuz’u daha cazip hale getirerek yurt içi ve yurt dışı turizm geliştirilebilir ve böylece istihdam sağlanabilir bence.

    Ben kendimi bildim bileli proje geliştirme toplantıları yapılıyor lakin çoğu girişim toplantıda kalıp bürokrasi raflarında ve çekmecelerinde tozlanıyor!
    İmkanlar çok: Denizimiz, dağlarımız, meşhur Hatay Mutfağımız, ilginç tarihi kalıntılarımız, Harika ötesi Arkeolojik müzemiz, misafirperver köy ve yaylalarımız, havalimanımız, 2 ve daha çok lisanlı vatandaşlarımız, çalışmak isteyen geçlerimiz var!
    Devlet insanlarımıza, yatırımcılara, esnaflarımıza, turizm şirketlerimize ve bu konuda katkısı olabilecek herkese önemli görevler düşüyor! Acil başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here