EKSPER FİLTRE Dünyaya açılıyor

İskenderun’da 35 yıla yakın filtre sektöründe çalışan Zekeriya Dokumacı çocukları ve ortakları ile kurdukları fabrikalarını hızla büyüterek ülke ve bölge ekonomisine katma değerin yanı sıra istihdam da sağlamaya devam ediyor. Fabrikanın Genel müdürlüğünü yapan Uğur Dokumacı ise genç dinamik yapısı ile Fabrikanın geleceğe ışık tutmasında yoğun çaba sarf ediyor.
İskenderun ekonomisinde önemli yer tutan filtre sektöründe faaliyet gösteren Eksper Filtre geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Dünyanın en büyük 3. Otomotiv fuarına katıldı.
Fuara Eksper Filtre Genel Müdürü Uğur Dokumacı, Satış müdürü Ali Çapar, Üretim müdürü Zekeriya Dokumacı ve Dış Ticaret müdürü Savaş Tatlı bu dev organizasyona katılarak İskenderun’u başarı ile temsil ettiler.
Dünyanın en büyük 3. otomotiv fuarı Automechanika Istanbul, fuarına 38 ülkeden 1.352 katılımcıyı, 45.979 ziyaretçiyi net 38.463 m² alanı bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi.
Yerli otomobil üretmeye hazırlanan otomotiv sektörünün gözü “Automechanika Istanbul”da!
Yaklaşık 3 milyar dolarlık bir yatırımla hayata geçecek yerli otomobil projesinin itici gücü Türk otomotiv sektörünün rekabetçi yapısı olacak. Türkiye Otomotiv sektörü ihracat şampiyonluğunu son 12 yılda kimseye kaptırmadı. Tüm bu süreç boyunca “Automechanika Istanbul” da sektörün ana buluşma merkezi oldu.

Eksper Filtre Genel Müdürü Uğur Dokumacı fuar ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde; “15 Kasım 2011’de İskenderun’da kurulan Eksper Filtre firması otomotiv yağ, yakıt, hava ve hava kurutucu filtrelerinin üretimine başlamasının hemen ardından Automechanika Istanbul fuarına her yıl düzenli olarak katılım göstermiş olup, bu yıl da 2. Salon’daki D165 numaralı standında yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçileri ağırlayıp, ürünlerini tanıtmış, başarılı fuar katılımları arasına bir yenisini daha eklemiştir. İhracat yapılan ülke sayısını 25’e çıkaran Eksper Filtre fuar boyunca yeni müşterilerle yapılan iş bağlantılarının yanı sıra mevcut müşterileriyle de toplantı yapma fırsatı bulup, sektörle ilgili fikir alış verişinde bulunmuş, yeni talep ve siparişlerini almıştır.
Tescilli markası olan EKSPERtech markasını yurt dışındaki hedef pazarlara ulaştırıp ihracat potansiyelini istikrarlı bir şekilde artırmak hedefinde olan Eksper Filtre, 11-15 Eylül 2018 tarihleri arasında sektörün kalbi olan Almanya’daki Dünya’nın en büyük otomotiv fuarı olan Automechanika Frankfurt fuarına katılacaktır” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here