Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Hatay’da

Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere 22 Ocak 2018 Pazartesi günü 15.30’da Hatay’a geldi.

Hatay’daki temaslarına ilk olarak bugün Kırıkhan Kaletepe Mahallesi yakınlarına PKK/PYD/KCK tarafından Afrin’den atılan havan mermisinin infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Şahin Elitaş’ın ailesine başsağlığı dileklerini ileterek, merhumun anne ve babasını Başbakan Binali Yıldırım ile görüştürdü ve taziye dileklerini iletti.

Ardından Reyhanlı ilçemize geçen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilleri, STK temsilcileri, Oda ve Borsa temsilcileri ile esnaf temsilcilerinin katılımıyla Reyhanlı Ticaret Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya iştirak etti. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Sayın Recep Akdağ, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Fevzi Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Orhan Karasayar, M. Necmettin Ahrazoğlu, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü “Zeytin Dalı” harekatını başarıyla tamamlanacağına olan inancını ifade eden Vali Ata, “Dün Reyhanlı ilçemizde 1 kişi hayatını kaybederken 46 kişi yaralandı. Onlara da acil şifalar diliyorum. Hepinizin bildiği gibi bir ateşten bir çemberin içinde yaşıyoruz. Türkiye üzerinde birtakım oyunlar oynanmak isteniyor. Ama bizim de millet olarak bu ülke üzerinde oynanmak istenen oyunları bozacak gücümüz ve kararlılığımız var. Biraz önce Kırıkhan’a şehidimizin ailesine başsağlığı dileklerimizi iletmek için uğradık. Orada gördüğümüz tablo gerçekten gurur verici. Aile, evladını kaybetmiş olmasına rağmen yedi evladım var birini şehit verdim diğerlerini de vermeye hazırım diyor. Bu da gösteriyor ki milletimizin vatanı için ve devletinin bekası için yapamayacağı hiçbir fedakârlık yoktur. Dolayısıyla yaşadığımız coğrafyada bu ilkelere sahip bir millet olduktan sonra bizi kimsenin parçalamaya, bölmeye gücü yetmez, herkesin bunu böyle bilmesi gerekir. Belki ağır bedeller ödeyebiliriz ama tüm dünyanın bilmesi gerekir ki Türkiye Cumhuriyeti’ni asla kimse bölemez ve yıkamaz.” Şeklinde devam etti.

Toplantının ardından önceki gün Reyhanlı ilçemize PYD/PKK/KCK tarafından düzenlenen saldırıda yaralananların yattığı hastaneleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Sayın Akdağ, yaralıların durumu Hakkında İl Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz’dan bilgiler aldı.

Recep Akdağ’ın geçmiş olsun ziyaretlerine Vali Erdal Ata’nın yanısıra Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Fevzi Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Orhan Karasayar, M. Necmettin Ahrazoğlu, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu eşlik etti.

PAYLAŞ

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here