Yeni Çöp Konteynerlerinin Dağıtımı Yapılıyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, çeşitli nedenlerle tahrip olan çöp konteynerlerinin yerine yenisinin dağıtımının yapıldığını belirtti.
İskenderun Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin muhtelif noktalarına mavi renkli çöp konteynerlerini yerleştiriyor.

Belediye olarak temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Zaman içinde yıpranan ve kullanımdan düşen veya çeşitli nedenlerle tahrip olan çöp konteynerlerinin yerini mavi renkli çöp konteynerleri almaya başladı. Temizlik işleri müdürlüğümüz ihtiyaç olan bölgelere ve mahallelere yerleştirilmek üzere yeni çöp konteynerinin dağıtımını yapacak. Ekipler ilgili mahalle muhtarları ile birlikte yapılacak keşif çalışmalarının ardından öncelikli olarak talep edilen yerlere ve daha sonra kademeli olarak mahallelere çöp konteyneri yerleştirme işlemini gerçekleştirecek” dedi.
HEDEF DAHA TEMİZ İSKENDERUN
Başkan Seyfi Dingil,”Temizlik İşleri Müdürlüğü şehir merkezi ve çevre mahallelerde evsel atıkların daha düzenli bir şekilde toplanması, çevre ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. İskenderun’un daha temiz, sokakların daha güzel olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlardan isteğimiz malum kış aylarındayız. Vatandaşlarımız çöp konteynelerinin içerisine yanıcı ve köz gibi maddeleri atmamaları. Çünkü bunlar milli servet. Bu konuda duyarlı olmayız” şeklinde konuştu.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here