Kuyruk Çilesi Son Buluyor

Kısa adı BASK olan Bağımsız Sağlık Sen Genel Merkez Yöneticisi ve aynı zamanda Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı olan Metin YILMAZ “ Hatay Devlet Hastanesi Ek Acil Servisindeki çile kuyruğu mücadelemiz sonucunda artık tarih olacak dedi.
Başkan Yılmaz açıklamasının devamında;
Daha önceleri defalarca vatandaşlarımızın acil sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde refah içinde faydalanması için mücadelemiz sonunda son buluyor. Hatırlanacağı üzere bu yolda darp dahi edilmiştik. Ama biz o gün de söylediğimiz gibi biz halkımız ve çalışanlarımız için canımızı ortaya koyduk. Bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz dedik. Ne mutlu ki bu haklı davanın sonuçları artık almaya başladık. Artık acil 1 polikliniğimiz 2 hekimden 4 hekime ve 2 poliklinikten 3 polikliniğe çıkartılarak vatandaşlarımız acil hizmetinden faydalanması en hızlı bir şekilde sağlanmaya başlamıştır. Alınan bu önlemlerle 80’lerde görmeye alışık olduğumuz ekmek kuyruğu bekler gibi muayene kuyruğu bekleyen vatandaşlarımızın çilesi son bulmuştur. Hatta artık yöneticilerimiz akşam dahi acil servis ile ilgili bilgiler almak ve varsa bir çözüm bulmak için devreye girmeye başlamıştır.
YILMAZ Açıklamasın Sonunda;
“Biz BASK ailesi olarak her daim hakkın yanında, doğruları haykırmaya devam edeceğiz. Sendikacılık bir köprü vazifesi görerek sorunların çözümü konusunda hareket etmektir. Bu bilinç ile vatandaşlarımız ve özverili sağlık çalışanlarımız arasında yaşanabilecek sorunlarda en aza indirilmiştir. Hatay Devlet Hastanesinin yöneticilerinin bu adımı haklılığımızı ortaya koyduğu gibi takdirimizi de kazanmıştır “ sözleri ile bitirdi.
Metin YILMAZ
BASK Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. Kuyruk cilesinin bitmesini bitmesini istiyor saniz yeni devlet hastahanesindede bir acil olusturun .

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here