İSTE, sezona kupa ile başladı

Mustafa Kemal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası İkinci Lig Erkekler Voleybol müsabakalarına katılan İSTE Voleybol Takımı, turnuvayı üçüncü olarak tamamlayarak kupa ile kente dönmenin sevincini yaşıyor.

Turnuvada; Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ni 3-1, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ni 3-0’lık skorlarla geçerek grubunda ikinci sırayı alan İSTE Voleybol Takımı yarı finale kaldı. Üçüncülük maçında Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni 3-0’lık skor ile yenerek üçüncü olan İSTE Erkek Voleybol Takımı turnuvadan kupayla dönmeye hak kazanmış oldu.

Sezonun ilk turnuvasında kupa kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten İskenderun Teknik Üniversitesi Spor Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sıtkı KAHVECİOĞLU; “İSTE olarak, takım sporlarında bu yıl ilk kez katıldığımız bir şube olan voleybolda kupa kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Voleyboldan sonra basketbol ve futbolda da dereceler yapmayı ümit ediyoruz. Beden Eğitimi ve Spor Okulumuz bulunmamasına rağmen, oyuncularımız-öğrencilerimiz yüreklerini ve sevgilerini takım ruhu ile birleştirerek amatör bir ruhla hazırlanıyorlar, maçlara çıkıyorlar, başa baş oynuyorlar ve İSTE’yi en güzel şekilde temsil ediyorlar. Bu başarılarda emeği geçen sporcularımıza, tüm İSTE öğrencilerine ve bizlere her zaman destek olan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here