Denizcilere Motivasyon Kahvaltısı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’ni tercih ederek bu yıl eğitimlerine başlayan denizci öğrenciler ile fakültenin akademik ve idari personeli, düzenlenen tanışma ve motivasyon kahvaltısında bir araya geldiler.

Sıcak ve samimi bir ortamda yapılan kahvaltıda; Türkiye’nin çok farklı yerlerinden gelerek İskenderun Teknik Üniversitesi’nde öğrenimlerini sürdüren denizci öğrenciler, kendilerini ilk ağızdan tanıtma imkânı buldular. Öğrencilere teker teker geleceğe dair hayallerini soran İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ; “İSTE olarak, Teknoversite vizyonu ile çıktığımız yolda büyük hayaller kuruyoruz ve büyük hayaller kuran insanlar yetiştirmeye çalışıyoruz. Bunun için, insan ve teknolojiye odaklanıyoruz. Sürekli gelişim için büyük hayaller kuralım, büyük hedefler koyalım. Teknoloji okuryazarı olan, gittiği her ülkede teknolojik gelişmeleri takip ve transfer eden, teknolojiyi ve tekniği geliştiren ve yöneten kaptanlar olun, tersanelerde en ileri teknolojileri üreten gemi inşa mühendisleri olun. Biz yanınızdayız ve sizler için varız. Bu fakülteye ve sizlere özel önem veriyoruz. Özellikle disiplinli olmanız, güne bütün öğrencilerden daha erken başlamanız çok faydalı bir uygulama. Bunu örnek gösteriyoruz, Üniversitemizde yaygınlaştırmak istiyoruz, bu yüzden bu motivasyon toplantısını düzenledik” dedi.

Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi kafeteryasında düzenlenen kahvaltıya; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt AKTAŞ, Genel Sekreter Yılmaz ÇİĞDEM, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Doç. Dr. Yasemin Bircan YILDIRIM, Dekan V. Yrd. Doç. Dr. Alparslan ATEŞ, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Samimi bir ortamda geçen sohbet ve kahvaltının ardından, pasta kesimi ve fotoğraf çekimi yapıldı.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here