Payas’ta Su Sıkıntısı Protesto Edildi

Su şebekelerinin Hatsu’ya devredildiği 2014 yılından beri susuzlukla boğuştuklarını belirten Payas’lılar; bayramda susuz kalmalarınında etkisiyle Hem Hatay Büyükşehir Belediyesi’nİ hemde Hatsu’yu protesto edip tepkilerini dile getirmek için; ellerinde su bidonları ve pankartlarla belediye binasının önünde toplandılar.

BEKİR ALTAN; ‘’ 41.000 NÜFUSLU PAYAS’A 300.000 KİŞİYE YETECEK SUYU GETİRDİK’’

Kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; CHP Belediyesi’nden görevi devraldıktan sonra susuzluk ve hastalıklarla boğuşan Payas Halkına, Amanos Dağlarından ve 40 km. mesafeden doğal kaynak suyu getirdiklerini söyledi. Ferhat gibi dağları delerek, kayaları oyarak 41.000 nüfuslu Payas’a 300.000 kişiye yetecek suyu temin ettiklerini ve su sıkıntısına son verdiklerini anlatan Bekir Altan; 2014 yılında su şebekelerinin Hatsu’ya devredilmesiyle; üç yıldır Payas’la beraber Hatay’ın genelinde su sıkıntısı yaşandığını belirtti. Bekir Altan; ‘’Payas ve Hatay jalkı içinde bu sıkıntıyı yaşayanlar adına sesimizi Hatay’a ve tüm Türkiye’ye duyurmak için bu duruşu sergiliyoruz’’ dedi.

Payas’a su taşıyan boru hattındaki arızanın yetkililer tarafından bir aydır güvenlik gerekçesiyle giderilemediğini, bu nedenle bir aydır Payas halkının susuzluktan kırıldığını anlatan Bekir Altan, Amanos dağlarına gidip sorunu kendilerinin çözdüğünü söyledi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a seslenen Bekir Altan; ‘’Dağlar dahil vatanın her karış toprağı bizimdir. Koruma ordusuyla makamında korkarak oturmakla halka hizmet edilmez’’ dedi
Ak Parti Payas İlçe Başkanı Veysi Güler’in okuduğu basın bildirisinden sonra kalabalık sessizce dağıldı.

4 Yorumlar

  1. Payas halkı payasdaki bozuk yollar için hbb den önce hič ellerinde pankartla sokağa döküldümü acaba

  2. Payas halkı payasın bozuk yollarını protesto için ellerinde pankartla hiç meydana çıktımı acaba. Yıllardır

  3. O değilde . Payas halkı yıllardır payasın kötü yolları için bir gün olsun ellerinde pankartla sokağa çıkmadı.

  4. Asıl korkaklık MHP den istifa edip şimdiki partinize geçmenizdir.1 aylık bir aksaklık varmış,yıllardır su sıkıntısı çekiliyormuş,bu çelişkiye bakar mısınız?Nasıl oluyor bu iş?Büyükşehir kanununu okuyup o zamanlarda itiraz etmeniz gerekirdi,ama AKP nin kazanacağını düşünerek ses etmediniz tabi,bu coğrafya birbirinden kopuk ve uzak yerleşim birimlerinden oluşuyor,dolayısıyla Büyükşehir yasası Ankara, İstanbul vs. için ne kadar işlevliyse,Hatay gibi coğrafyalar için o kadar elverişsizdir.3 yılda tüm sorunların çözülmesini bekliyor beyefendi, ardından ekliyor,suyu ben gidip hallettim,şaşılacak şey doğrusu,lütuf yapmış güya,HBB boş boş oturuyor da bir kendisi çalışıyormuş gibi,halkı toplayıp şov yapmak istemiş,orada insanlar sıkıntı çekiyordur,orası muhakkak,ama bu nasıl ifadeler böyle,resmen HBB’ye “korkaksınız”diyor,aynı yönetimde CHP değil de AKP olsaydı bu şovu yapar mıydı?Tabiki hayır.Gözler kör olmuş,Hatay sanki 20 yıllık bir Büyükşehir de,çalışmıyor algısını oluşturuyorlar,merak etmeyin,millet sadece 3 yılda yapılanları gördü,sizin korkunuz yerel seçimlerde yine CHP nin kazanması,ama endişelebilirsiniz.Çünkü olacak.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here