Başkan Savaş Hatay’da 500 bin Suriyeli Olmak Üzere 2 milyon Kişiye Hizmet Ediyoruz

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kanal A ekranlarında yayınlanan Hakan Şancı’nın sunduğu ‘Ekoshow’ adlı programa konuk oldu.
“HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK HATAY’IN ZENGİNLİKLERİNİ DÜNYA İLE PAYLAŞMAYA GAYRET EDİYORUZ”
Yaşanılan olumsuzluklara rağmen Hatay’ın birlik ve beraberliğinin bozulmadığına vurgu yapan Başkan Savaş, “Daha önce beş yıl Antakya Belediye Başkanlığı yaptım. Şuanda 3 yıla yakın da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Hatay’ın değerlerini dünyanın her tarafından gelen misafirlerimizle paylaşmaktan onur duyuyoruz. Son iki yıldır biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay’ın zenginliklerini dünya ile paylaşmaya gayret ediyoruz. Hatay 6 yıldır bir savaşın gölgesinde kalmış bir şehirdir. Suriye’deki ve Ortadoğu’da yaşanan sorunlar komşu ülke olduğumuz için şehrimizi çok yordu. Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin huzuru için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz “ dedi.
“BU DEV ORGANİZASYON İLE SADECE HATAY’I DEĞİL TÜRKİYE’YE DE KATKI SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ”
EXPO 2021’in başvuru aşamalarından bahseden Başkan Savaş, “Bundan 6-7 ay önce Haziran ayında EXPO 2021’e adaylığımıza başvurduk. 23 Ocak’ta da Almanya’nın Düsseldorf şehrinde EXPO genel kuruluna katılarak ve son savunmamızı verdik. Yönetimin hepsinin evet demesi ile 2021 EXPO’ sunu Hatay’da yapacağız. Bu dev organizasyon ile sadece Hatay’ı değil Türkiye’ye de katkı sağlamış olacağız. Bunun için de şehrimizde önemli çalışmalar gerçekleştirerek şehrimizi hazır hale getirmek istiyoruz. 5 yıl içerisinde gelecek adına sağlıklı adımlar atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“HATAY’IN GELECEĞİ ADINA SAĞLAM ADIMLAR ATIYORUZ”
Şimdiye kadar Belediye Başkanı olarak Hatay’da gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Savaş, “Ben tıp doktoruyum. Eskiden insanların iyileşmesi için ilgilenirken şimdi 1 milyon 550 bin insanımız ve 500 bin Suriyeli insanımız için özverili çalışmalar gerçekleştiriyorum. Hatay’ın yıllardır ihmal edilen altyapı ve üstyapı konusundaki eksiklikleri gidermekte olup Hatay’ın geleceği adına sağlam adımlar atıyoruz” sözlerine yer verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here