Hurdacılık yapanlara İzin Yok

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, şehir dışından gelerek ilçemizde seyyar olarak hurdacılık yapanların İskenderun Belediyesinin 444 1939 numaralı telefon hattına ihbar edilmesini istedi. Zabıta Müdürü Uçucu, vatandaşların sokak aralarında serbest hurdacılık yapanlar hakkında yaptıkları şikayetleri anında değerlendirerek topladıklarını belirterek bu sorunun ancak zamanında ihbar edilmesi ile çözüme kavuşacağını söyledi.

Zabıta ekipleri tarafından şehir genelinde yapılan çalışmalar kapsamında İsmet İnönü Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi ve Muradiye Mahallesinde özellikle Osmaniye ilinden gelen hurdacıların gezdiği tespit edildi.

Bisiklet ve benzeri araçlarla sokak aralarında gezen hurdacılar topladıkları eşyalar ile birlikte Belediye Garajına götürüldü. Şehir genelinde bu tür görüntülerin yaşanmasına izin vermeyeceklerini ifade eden İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Uçucu, yaptıkları çalışmanın başarıya ulaşmasında yegane yolun vatandaşların bu kişileri ihbar etmelerinden geçtiğini söyledi.

hurda  1 hurda 2 hurda 3

2 Yorumlar

  1. Bu uygulamanin uygun olmadigni düşünüyorum. Helali ile para kazanmak isteyen insanlara yardimci olmak gerekiyor.bu insanlar ne yapsin nasil para kazan sin.devlet is verdi de yapmadilarmi? Vatandasin ayni zamanda eski sinide toplayip etrafin temiz olma sini sagliyorlar diye dusunuyorum

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here