Çok iyi bir dost, Yusuf Dıraz!

kösem yusuf1
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’de görevli, Polis Memuru Yusuf Dıraz, tayini nedeniyle İskenderun’da ayrılıyor.
O’nu basın camiasında özel kılan sebep; beyefendiliği, görev aşkı, gazetecilerle olan gönül bağı, mesleğine olan sevgisi, insani yönü, doğallığı, hizmet aşkı vesaire..
Ne derseniz deyin, 10 numara insandı!
Emniyet teşkilatına emeği çok büyüktü..
Bugün İskenderun Basını, emniyet teşkilatıyla daha sağlıklı ilişkiler kurabiliyorsa, bunda Yusuf Dıraz ve Ergün Elmas’ın da çok büyük payı var..
Sadece emniyet haberinin servis edilmesinde değil, aramızdaki gönül bağının kurulmasında ve sosyal diyaloglarda da öncülerdi..
Her iki isim çok değerlidir bizim nazarımızda..
Emniyetin gülümseyen, çalışkan yüzleridir..
Bugün Yusuf Dıraz aramızdan ayrılıyor..
Ona alıştık ve O’nu çok sevdik!
Biliyorum ki; Yusuf Dıraz, İskenderun’a ve İskenderunlular’a çok alıştı.
Hiç gitmek istemediğini, yüreğinin bir tarafının yangın yerine dönüştüğünü biliyorum. Bizler de aynı duygu yaşıyoruz çünkü.
O’nun tayini zamansız oldu..
İki gün sonra aramızdan ayrılıyor.
Çok üzgünüm!
Bir de gazetecilere gönderdiği o veda mektubu var ya, işte ben aslında ona yanarım..
Ağlattı bizi..
Şöyle diyordu;
“- Tayinimin çıkması nedeniyle güzel İskenderunum’dan ayrılarak, Allah kısmet ederse Diyarbakır Polis Okulu’nda yeni görevime başlıyorum. Bu güzel şehirde, meslektaşlarım olarak gördüğüm siz değerli basın mensupları ile görev yapmak, benim için inanılmaz bir mutluluktu. Ben doyamadım! Çünkü her birinizin, bir birinden farklı güzel özellikleriniz var. Önemli olan bunları görmekti. Ben hepinizi çok sevdim, hoşçakalın! Hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun. Unutmayın ki, Diyarbakırda bir arkadaşınız, bir kardeşiniz, bir dostunuz hep olacak. Sizlerin aracılığı ile iskenderunumuz’un güzel insanlarına da ‘hoşçakalın’ derken, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah’a emanet olun!”
Allah razı olsun Yusuf Abi..
İyi ki seni tanıdık ve gönül dostluğumuz oldu.
Varsa hakkımız helali hoş olsun!
Unutma, İskenderun’da kardeşlerin seni hiçbir zaman unutmayacak!
Yolun açık, başarıların daim olsun!
kösem yusuf

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here