LÜTFÜ SAVAŞ BELEN’E ÇIKARMA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Lütfü Savaş seçim çalışmaları kapsamında Belen’de bazı ziyaretlerde bulundu.

Başkan Savaş Belen’de ilk olarak esnaflarla bir araya geldi. Belen esnafı Başkan Savaş’a yoğun ilgi gösterdi. Burada esnaflara hitaben konuşan Başkan Savaş bütün ilçelerin master planını yaptıklarını ifade ederek; “Projelerimiz hazır. Biz, Büyükşehir ile birlikte projelerimizi bir bir hayata geçirmeye başlayacağız” dedi.
CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş esnafların ardından Belen Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Belen Ziraat Odası’nı ziyaret etti.Savaş ziyaret ettiği oda temsilcileri ile fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Savaş Belen merkezdeki ziyaretlerinin ardından İssume Konutları, Cırtman, , Soğukoluk ve Şekere köylerinde muhtarlar ve köy sakinleri ile bir araya geldi.
Soğukoluk Köyünde halka teleferik proje sözü veren Başkan Savaş, yayla turizminin 3 ay ile sınırlı kalmaması gerektiğini ifade ederek; “bölge halkının başlıca geçim kaynağı olan yayla turizminin 3 ay ile sınırlı kalmaması gerektiğini düşündüğümden bu turizmin yaz-kış varolması için projelerimiz var. Büyükşehir ile birlikte Belen’deki yayla turizmini dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.
issume (1)
Başkan Savaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade deden Soğukoluk köyü muhtarı Uğur Tat, Başkanın her zaman kendilerini ziyaret ettiğini ve sorunlarını dinlediğini ifade ederek, en kritik günlerde Lütfü Savaş’ın birleştirici bir rol üstlendiğini dile getirdi.

İssume Konutları’nda Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Kadın Kollarının organize ettiği programda İssume sakinleri ile bir araya gelen Savaş burada Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma sistemini ve getirdiği yenilikleri anlattı.
Antakya Belediye başkanlığı süresince son 50 yılın en fazla altyapı çalışmasını yaptığını ifade eden Başkan Savaş; “ stratejik planlarımız ve projelerimiz hazır. Bu kente kazandırdığımız en büyük şey de muhtarlarımız ve belediye başkanlarımız ile yaptığımız huzur toplantılarıdır” dedi.

İssume’deki programda Başkan Savaş’ın ardından konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletekili Mevlüt Dudu da İssume halkının her zaman kendilerine moral verdiğini belirterek, “Türkiye siyasetinin ilk 5 önemli adamından biri iken bu memlekete hiçbir şey kazandırmayanlar, nasıl olurda Büyükşehir ile birlikte Hatay’a hizmet getirileceğini ifade ediyor” dedi.

Programa katılan bir diğer milletvekili Refik Eryılmaz da sandığa sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaparak, Hatay dışında okuyan yada yurtdışında çalışan vatandaşların da gelip Hatay geleceği için oy kullanması gerektiğine dikkat çekti. Eryılmaz, Lütfü Savaş’a inançlarının sonsuz olduğunu da dile getirdi.
Belen programında Başkan Savaş’a Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, CHP Belen Belediye Başkan Adayı Fevzi Yüksel ve parti üyeleri eşlik etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here